Suhted ja seks

LAHUTUS KÄSIL: 5 viisi, kuidas olla fantastiline vanem ka sel raskel ajal

Õhtuleht.ee 14.11.2017, 15:59

Lapsevanemaks olemine ei ole sugugi lihtne ülesanne. Eriti raskeks võib see muutuda ajal, mis suhte partneriga on läbi saamas. Lahutus, muutunud elukorraldus - see kõik mõjutab vanemaid ja lapsi. Kuidas saada hakkama?

Kui suhe on läbi ja vanemad otsustavad lahutada, siis sageli tekitab see ärevust ja stressi ka lastes, kirjutab Your Tango.

Kõige olulisem on endale meenutada, et sinu laps ei lahuta end vanemast, vaid tema vanemad on otsustanud suhte omavahel lõpetada.

Üheks oluliseks õppetunniks vanemana ongi see, et sa ei pea alati olema täiuslik vanem. Kõik vanemad teevad vigu. Oluline on, et oskaksid oma vigadest õppida.

5 viisi, kuidas ka lahutuse ajal olla lapsele fantastiline lapsevanem!

1. Ära räägi teisest vanemast lapse kuuldes.

Kindlasti on sul emotsioone ja pettumust, mida tahaksid väljendada, kuid säästa sellest last.

2. Ära anna oma lapsele kõike vaid seetõttu, et tunned end süüdi.

Lahutused on meie ühiskonnas sagedased, kuid lastega ei tohiks kingituste ja hellitamise kaudu manipuleerida. Tegu on su lastega - nad armsatavad sind heas ja halvas. Sa ei pea neid kingitustega end armastama panema.

3. Respekteeri erinevusi, mis teil oma eksiga laste kasvatamises on.

Proovi pigem olla eksi kasvatusmeetodite suhtes toetav. Kui ta muidugi teatud piire ei ületa. Eksiga vaidlemine teeb lastele kasu asemel kahju.

4. Leia aega lõbustusteks.

Mängi oma lapsega. See on viis tema maailma siseneda. Lõbutse ja naudi temaga olemist. Alusta mõnda traditsiooni, mida alati koos teete. Ole seikluslik.

5. Võta aega enesele.

Hoolitse enda eest ja õpi lõõgastuma. Mine vanni, massaaži või lõbutse sõpradega. Sa vajad piisavalt puhkust ja korralikku toitu. Kui tunned, et oled väsinud, siis ära vaeva end mitmekäigulise eine meisterdamisega - telli pitsa!

Ära noruta ja kuluta aega mineviku vigadele. Sa ei saa ajas tagasi minna ega midagi muuta.